Адвокат | Мажеру Инна Александровна
RU | UA | EN
Вернуться к статьям

Довіреності, видані на території Договірних Сторін Мінської Конвенції, приймаються в Україні без проставлення апостилю та консульської легалізації

Адвокат Мажеру Инна Александровна | 13.04.2018


Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/advoka26/xn----7sbabhllh6aws5auu.odessa.ua/www/article.php on line 105
Адвокат Одесса Мажеру

За правовою допомогою звернулось подружжя Ш., з проблемою, яка полягала в тому, що вони вже більше 40 днів не можуть поховати тіло своєї померлої куми Софії Семенівни, 1937-го року народження, за довіреністю рідної сестри покійної. 

Для поховання Софії Семенівни необхідні були її паспорт та посвідчення учасника бойових дій, які працівники поліції тимчасово вилучили під час огляду квартири померлої. На їх заяву про видачу зазначених документів посадові особи СВ Малиновського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області відповіли відмовою, мотивуючи це тим, що довіреність Російської Федерації, де проживає сестра покійної, мовби-то необхідно легалізувати консульською посадовою особою на території України з метою підтвердження дійсності оригіналу.

Журналіст, Анна Бердичевська, майстерно описала деталі даної історії в статті "Як поховати тьотю Соню?", надрукованої в газеті Одеські Вісті від 24.03.2018 року.

Поведінка посадових осіб СВ Малиновського ВП по утриманню вилучених речей і документів померлої суперечить чинному законодавству України і міжнародному праву.

Відповідно до пункту 1 ст. 13 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах ( 997_009 ) від 22 січня 1993 року, підписаною у м. Мінськ, учасниками якої є Україна і Російська Федерація, Документи, які виготовлені або засвідчені установою або спеціально на те уповноваженою особою в межах їх компетенції і за установленою формою і скріплені гербовою печаткою, на території однієї з договірних сторін,  приймаються на територіях інших Договірних Сторін без якого-небудь спеціального посвідчення.

Таким чином, документ, який складено на території Російської Федерації, не потребує додаткового засвідчення (апостилізування, консульської легалізації) для його використання на території України.

З приводу незаконної бездіяльність посадових осіб СВ Малиновського ВП до Малиновського районного суду м. Одеси адвокатом Ворсуляком О.В. подана скарга.

11 квітня 2018 року Малиновський районний суд м. Одеси постановив ухвалу у справі № 521/5257/18, в якій погодився із доводами адвоката та зобов'язав відповідальних посадових осіб СВ Малиновського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області повернути усе майно, що було тимчасово вилучене у ході огляду місця події за фактом смерті Софії Семенівни (документи, грошові кошти, ключі, інше майно) представнику законного власника майна, подружжю Ш.

Вернуться к статьям

Рубрики:

Авиакатастрофы
Административное судопроизводство
Административные дела
Банки
Возмещение ущерба
Гражданские дела
ДТП
Защита прав детей
Защита права собственности
Земельные споры
Кредиты
Международное право
Налоговые споры
СМИ
Уголовные дела
˄