Адвокат | Мажеру Инна Александровна
RU | UA | EN
Вернуться к статьям

Рішення місцевої ради щодо «транспортного податку» не може набрати чинності та бути застосованим в тому бюджетному періоді, в якому прийняте – ВС

Адвокат Мажеру Инна Александровна | 11.04.2018


Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/advoka26/xn----7sbabhllh6aws5auu.odessa.ua/www/article.php on line 105
Адвокат Одесса Мажеру

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглянув адміністративну справу за позовом громадянина до Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Позивач є власником транспортного засобу.

28 квітня 2016 року податковий орган прийняв податкове повідомлення-рішення, яким визначив позивачеві суму податкового зобов’язання за платежем «транспортний податок».  

Суди попередніх інстанцій позов задовольнили. Ухвалені рішення обґрунтували тим, що оскаржуване податкове повідомлення-рішення не ґрунтується на вимогах чинного законодавства, а тому підлягає скасуванню.  

Верховний Суд погодився з висновками судів попередніх інстанцій, зазначивши, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» запроваджено новий місцевий податок, а саме податок на майно, у тому числі транспортний податок. Згідно з положеннями Податкового кодексу України встановлення податку на майно, зокрема в частині транспортного податку, є безумовним обов’язком місцевої ради, який повинен бути виконаний шляхом прийняття відповідного рішення.

Одночасно Верховний Суд зауважив, що з урахуванням норми підпункту 12.3.4 п. 12.3 ст. 12 Податкового кодексу України рішення місцевих рад стосовно транспортного податку, прийняті та опубліковані протягом 2016 року, не могли бути застосовані у 2016 році. Такі рішення могли передбачати плановим лише 2017 рік, і саме з цього періоду транспортний податок міг вважатися встановленим місцевою радою.

Постанова Верховного Суду від 21 березня 2018 року у справі №815/3123/16.

Вернуться к статьям

Рубрики:

Авиакатастрофы
Административное судопроизводство
Административные дела
Банки
Возмещение ущерба
Гражданские дела
ДТП
Защита прав детей
Защита права собственности
Земельные споры
Кредиты
Международное право
Налоговые споры
СМИ
Уголовные дела
˄